روش برطرف کردن بخار عینک هنگام ماسک زدن

-برطرف-کردن-بخار-عینک-هنگام-ماسک-زدن-495x400 How to remove eyeglasses vapor when wearing masks

۱. شیشه عینک را با آب و صابون بشویید.

در چنین حالتی اگر با عینک ماسک بزنید، روی آن بخار گرفته نمی‌شود زیرا شستن عینک با آب و صابون یک لایه نازک روی لنز ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که تماس مستقیم با رطوبت نداشته باشد. برای جلوگیری از آسیب دیدگی عینک آن را هرگز با محصولاتی مثل شامپو بچه، خمیر دندان و کرم شیو شستشو ندهید.


۲. چسباندن ماسک

چسباندن ماسک دو تیکه با استفاده از نوار چسب دو تیکه در اطراف بینی ماسک را سر جای خود نگه می‌دارد.


۳. مطمئن شوید که ماسک اندازه صورت شماست

ماسکی که برای صورت شما گشاد باشد، باعث می‌شود که هوا از لابلای آن بیرون بزند و به شیشه عینک برسد و باعث بخار گرفتن آن شود. از ماسک‌هایی استفاده کنید که کاملاً اندازه صورت شما باشد؛ مخصوصاً باید به کناره‌های بینی نیز توجه داشته باشید.


۴. عینک خود را تنظیم کنید

اگر عینک شما دارای ۲ عدد پد بینی باشد، می‌توانید آن‌ها را بیرون آورید تا فریم عینک به طور کامل روی صورت شما بنشیند. با این کار، هوا بین عینک و ماسک گیر نمی‌کند و به راحتی خارج می‌شود. البته بعضی از عینک‌های طبی به گونه‌ای هستند که نباید پدهای بینی را از روی آن‌ها خارج کرد زیرا ممکن است زاویه دید فرد را تغییر دهند.


۵. از محصولات ضد بخار عینک استفاده کنید

می‌توانید اسپری‌های ضد بخار که بدون نسخه هم در دسترس قرار می‌گیرند یا از ژل‌هایی برای لنز خود استفاده کنید تا قطره‌های بخار و به راحتی از عینک برداشته شود. هنگامی که ماسک می‌زنید، از آن‌ها استفاده کنید. بعضی از انواع آن‌ها بهتر از دیگری کار می‌کنند و بنابراین برندهای مختلف را امتحان کنید.


۶. به دنبال لنزهای بدون بخار باشید

شاید مشکل بخار گرفتن شیشه عینک با این روش‌ها به طور کامل حل نشود که در چنین شرایطی می‌توانید از پوشش‌های ضد بخار روی لنزهای مخصوص استفاده کنید. این پوشش‌ها به راحتی شما را از شر بخار موجود روی عینک خلاص خواهند کرد.

منبع:

مجله دلتا